Komponenta je speciálně naprogramovaný rozšiřující prvek pro redakční systém, který rozšiřuje redakční systém o funkce, které mu předtím chyběli. Každý uživatel potřebuju v redakčním systému totiž odlišné funkce.

Co se týče médií týče, tak do této kategorie spadají obrázky, videa, hudební soubory atd. Co se práce s obrázky týče, je na stránkách kompletní návod, Jak pracovat s obrázky v kategorii Práce s editorem.

Google Analytics je služba, která nabízí aktuální informace o tom, jak návštěvníci využívají webové stránky, jak se na ně dostali a jak lze zajistit, aby se na ně vraceli.

Modul umožňuje umístit a zobrazit doinstalované rozšíření, jež je přidáno do redakčního systému kdekoliv, kde to je v šabloně stránek povoleno. Většinou se jedná o doplněk ke komponentám.

V tomto návodu Vám popíšeme nejčastější moduly, které máte možnost využít ve Vašem redakčním systému. Existuje jich spousta a popsat všechny by bylo vyčerpávající.

Každá šablona stránek obsahuje určité množství pozic. Tyto pozice jsou tím, kdo Vám dělal stránky vytvořeny a uloženy do speciálního souboru s popisem, kde se pozice nachází. 

Jedním z dalších "vylepšení" redakčního systému mohou být takzvané pluginy neboli zásuvné moduly. Pluginy mají za úkol rozšířit redakční systém o nějakou funkci spíše estetického rázu.