Co se týče médií týče, tak do této kategorie spadají obrázky, videa, hudební soubory atd. Co se práce s obrázky týče, je na stránkách kompletní návod, Jak pracovat s obrázky v kategorii Práce s editorem.

V tomto návodu se zaměříme na práci s ostatními soubory.

Nejprve je potřeba se dostat do okna umožňující Vám práci s těmito soubory. Dostanete se tam kliknutím na Obsah. Dále vyberte Správce médií.

V nově otevřeném okně vidíte v levém sloupci strom složek, podobně jako je to v průzkůmníku Windows. Pokud chcete kdekoliv ve stromu vytvořit novou složku, klikněte na složku, do které chcete složku přidat a klikněte nahoře na tlačítkové liště na Vytvořit novou složku. Vytvoří se Vám pole, do kterého stačí vepsat název nové složky a kliknout na Vytvořit složku.

Chcete-li do vytvořené složky přidat soubory z Vašeho disku, klikněte nahoře v tlačítkové liště na tlačítko Nahrát. Následně se Vám objeví možnost ohledně nahrání souboru. Kliněte tedy na Zvolit soubory a vyberte požadovaný soubor. Je však třeba brát ohled na omezení napsané níže. Tzn. že je omezeno vkládání souboru o určité velikosti. Pokud je Váš soubor větší a nahrát na stránky nejde, nezbyde Vám nic jiného, než kontaktovat tvůrce Vašich stránek. Druhou možností, jak dostat do stránek větší soubor (nyní mluvíme o videu, protože pravděpodobně může nastat problém u videí, u hudebních souborů se to nepředpokladá vzhledem k velikosti) je uložení na youtube. Jak dostat video na youtube zde popisovat nebudeme. Návodů jak na to, je všude na internetu spousta. Jak ale vložit video z youtube do Vašich stránek Vám popisuje článek Jak do článku vložit video z youtube.

Nakonec stačí kliknout na tlačítko Zahájit nahrávání a soubor je vložen do požadované složky.

Může se stát, že nebude možné nahrát soubor z důvodu nepodporovaného formátu. Pokud se Vám to stalo, klikněte ve Správci médií v tlačítkové liště na Možnosti. Do pole Povolené typy souborů vložte příponu Vámi nahrávaného souboru, kupříkladu mp3,mp4,wmw atp. Po uložení by mělo jít soubory bez problémů nahrát. Můžete zde také nastavit maximální velikost nahrávaného souboru, tato volba ale většinou nepomůže, jelikož je závislá také na poskytovateli hostingu.

V posledním kroku stačí do článku pouze vložit odkaz na nahraný soubor. To uděláte tak, že například při vytváření nového článku kliknete v editoru na tlačítko Vložit / upravit odkaz vlozeni odkazu. V nově otevřeném okně kliknete na tlačítko Listovat listovat v souborech a vyberte soubor, který jste nahráli. Po vybrání klikněte na Insert / Vybrat. Nezapomeňte také napsat Text, který má odkazovat na vybraný soubor a úplně nakonec stačí kliknout na tlačítko Vložit.