V článku je v co nejpodrobnější formě popsáno vložení obrázku do článku pomocí editoru. Tento článek obsahuje i obrázky ikon, které se mohou mírně lišit od těch Vašich.

V editoru klikněte na položku Vložit / Upravit obrázek obrazek.

Zobrazí se Vám nové okno, v jehož spodní části jsou 3 sloupce. Pokud chcete nahrát obrázek do nové složky, musíte ji nejprve vytvořit pomocí ikony nova slozka editor. Ikona se nachází vpravo zhruba uprostřed stránky. Složku pojmenujte a klikněte na OK. Nová složka se Vám následně zobrazí v prostředním sloupci. Na složku klikněte a nový obrázek nahrajte pomocí ikony novy obrazek editor.

Zobrazí se Vám nové okno, ve kterém klikněte na Listovat a zvolte obrázek nebo obrázky, které chcete do článku vložit. Následně klikněte na Nahrát a pokud se u obrázku objeví zelené zatržítko, je obrázek úspěšně nahrán. Nyní můžete okno zavřít.

Po přechodu na původní stránku se třemi sloupci ve spodní části, lze kliknutím na příslušnou složku otevřít veškeré obrázky, které v dané složce jsou. Jejich výčet se Vám zobrazí v prostředním sloupci. Pokud jste obrázek nově nahráli, zobrazí se Vám rovnou v prostředním sloupci.

Nyní se Vám, kliknutím na jméno vybraného obrázku v prostředním sloupci, zobrazí jeho náhled - miniatura - v posledním sloupci. Do článku jej přidáte kliknutím na Vložit.

V horní části stránky lze s obrázkem dále pracovat a jednotlivé možnosti jsou popsány níže:

Alternativní text - obrázek můžete popsat a dát mu tak název (HTML vlastnost alt).

Rozměry - lze upravit rozměry obrázku (vždy je dobré mít zaškrtnuto proporcionálně) .

Zarovnání - zde se nastavuje pozice obrázku v textu. Pouze vyberete, zda chcete umístit obrázek vlevo od textu, vpravo od textu, nad textem (nahoru), pod text (dolů) či uprostřed textu.

Okraj - v případě, že chce mít okolo obrázku nějaké místo, nastavte velikost v těchto polích. Po odškrtnutí pole vpravo můžete nastavovat každý okraj zvlášť. Pokud nebude zaškrtnuto, budou okraje na všech čtyř stranách stejné.

Rámeček - v případě, že povolíte zaškrtnutím rámeček okolo obrázku, můžete u obrázku nastavit šířku, styl či barvu rámečku.

Po přepnutí na kartu Tab rollover můžete vytvořit s obrázkem zajímavý efekt najíždění myši. Máte dvě možnosti Mouseover a Mouseout.

Mouseover - zde vybraný obrázek je vidět po najetí na obrázek.

Mouseout - tento obrázek je vidět pokud na něm nejste najeti myší.

Pro lepší představu je zde vytvořena ukázka s ikonami - slozka