Hlavní články jsou vytvořené stejně jako klasické články, ale liší se v tom, že jsou vidět na hlavní stránce v okamžiku, kdy navštíví uživatel na Vaše stránky.

Klasický článek lze vytvořit několika způsoby. Nejjednodušším způsobem je kliknutím na hlavním panelu na Obsah, následně najet na Správce článků a po vyskočení nabídky kliknout na Přidat nový článek.

V případě, že se nacházíte na stránce s výsledky, které potřebujete nějakým způsobem seřadit, lze to udělat následujícím způsobem. Tento postup je stejný i pro většinu ostatních tabulek umožňujících řazení.

Nyní se nacházíte ve Správci článků/Hlavních článcích po kliknutí na Obsah a zvolené možnosti na hlavním panelu. V levém sloupci se nahází několik voleb pro filtrování zobrazených výsledků. Jednotlivé možnosti jsou popsány níže.

Na tuto stránku byste se měli dostat až poté, co se naučíte vytvořit klasický článek. Pokud nevíte, co to Hlavní článek znamená a k čemu slouží, přečtěte si o něm v článku Co je to hlavní článek. 

Zajímavou možností při vytváření článků je vytváření nových článků s použitím filtru. O filtrování článků se můžete dočíst v dalším článku a je potřeba znát jeho využití.

V případě, že chcete do článku vložit video z youtube, musíte podstupovat následovně.

Najděte si video, jež chcete vložit do článku.

Vytváříte-li nový nebo editujete již existující článek v administraci, máte několik možností, co s článkem provést. Článek navazuje na ten, kde jste se dověděli jak vytvořit článek. Přečtěte si tedy nejprve Jak vytvořit článek.

Nejprve je potřeba proklikat se do Správce článků. Zde je potřeba vyhledat požadovaný článek a kliknout na jeho název ve sloupci Titulek.

Jako u většiny věcí, i odkazování na články lze provádět několika způsoby. Popíšeme Vám tu dva. První možností je buď přímo z menu/nabídky nebo a druhou pak pomocí odkazů v článcích s použitím editoru.