Modul umožňuje umístit a zobrazit doinstalované rozšíření, jež je přidáno do redakčního systému kdekoliv, kde to je v šabloně stránek povoleno. Většinou se jedná o doplněk ke komponentám.

S tím přímo souvisí článek Práce s pozicemi v šabloně, který je nutno přečíst pro pochopení správného umísťování modulů.

Do nastavení modulu a práce s ním se dostanete kliknutím na Rozšíření na vrchní liště a následně vybráním Správce modulů. Následně najdete potřebný modul v seznamu a kliknete na jeho název ve sloupci Titulek. Tímto se Vám otevřou veškeré možnosti a nastavení, jež modul obsahuje.

Jedná se většinou o doinstalovanou aplikaci, která nějakým způsobem přidává do stránek informace, zobrazující se většinou uživatelům. 

V příkladech popíšeme pár nejčastějších modulů, z nichž některé jsou popsány i ve speciálním článku zaměřeným na Nejčastější moduly a práce s nimi.

Nejčastěji používaným modulem je zobrazování Nejnovějších článků z určité kategorie.

Jedním z velice často využívaných modulů je také modul s Přihlašovacím formulářem.

Dále existují i moduly, vážící se na přidané komponenty. Je tedy celkem logické, že je nejprve třeba nainstalovat komponentu a teprve poté moduly. Do této skupiny patří kupříkladu moduly na zobrazování nejnovějších obrázků v galerii, posledních příspěvků do fóra či diskuze, nejnovějších produktů v eshopu a tak dále.