V tomto článku vám sdělíme, jak vytvořit případně upravit informace u FTP účtu. Jak se k samotnému FTP účtu přihlásit se dočtete v návodu Přihlášení k FTP účtu.

K souborům webhostingu se přistupuje pomocí protokolu FTP použitím libovolného programu, který tento protokol podporuje (my doporučujeme program Total Commander).

Ke každému webhostingu je při jeho zřízení vytvořen hlavní FTP účet, který je nasměrován do kořenového adresáře webhostingu. V něm uvidíte podadresáře session, tmp a www. Tyto adresáře nemažte. Veřejný obsah WWW stránek nahrávejte do adresáře www.

Hlavní FTP účet nelze smazat, přejmenovat ani u něj nelze nastavit jiný adresář.

Jakýkoliv FTP účet lze zamknout, aby nebylo možné se i se správným heslem přihlásit.

Pokud máte problém s připojení přes FTP, doporučujeme pročíst návod k nastavení FTP klienta.

Dodatečné FTP účty

U každého webhostingu si lze vytvořit libovolný počet dalších FTP účtů, každý z nich lze nasměrovat buď opět do kořenového adresáře webhostingu nebo do libovolného podadresáře (např. jen do adresáře subdomény či aliasu). Po přihlášení pak máte přístup k souborům v daném adresáři a jeho podadresářích. Do úrovně výše se nedostanete, čímž můžete částečně omezit přístup jednotlivým správcům vašich stránek.

Vytvoření nového uživatele

  • Nový FTP účet si vytvoříte kliknutím na odkaz FTP uživatelé  v levém menu.Následně kliknete na Přidat FTP uživatele. 
  • v poli webové stránky vyberete vaši stránku
  • následně vyplníte název uživatele a heslo, se kterým se bude uživatel k FTP přihlašovat
  • u pole disková kvóta můžete nastavit maximální velikost, kterou bude FTP disponovat, pro neomezený prostor ponechte v poli hodnotu -1 MB
  • nakonec nezapomeňte zaškrtnout pole Aktivní - přes toto pole se provádí mj.také již výše zmíněné zamknutí FTP účtu

Správně vyplněný formulář pro nové FTP pak může vypadat například takto

ftp1

 

Změna hesla na FTP účtu

Změna hesla se provádí po rozkliknutí uživatelského účtu pouhým přepsáním nových hodnot v okně, které je zobrazené na obrázku výše a jejich následným uložením.