Co je mailing list?

Jedná se o speciální emailovou schránku, na kterou když přijde email, je automaticky přeposlán vybraným odběratelům.

Vytvořením mailing listu vytvoříte speciální emailovou schránku a zasláním emailu na tuto schránku bude email rozeslán na všechny zadané odběratele (členy) tohoto mailing listu.

Pro představu uvedeme na příkladu:

Jste managerem ve firmě a potřebujete rozeslat email pouze zaměstnancům z úseku dopravy.

Váš mailing list obsahuje tyto emaily:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (15 pracovníků - z této adresy se bude přeposílat na 15 emailů všech pracovníků)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (8 pracovníků)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (10 pracovníků)

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (všichni pracovníci)

Vy zašlete tedy email pouze na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a emaily budou přeposlány všem adresám přidruženým k dopravě. Vzhledem k tomu, že by bylo zbytečně složité a zdlouhavé vždy psát 15 adres, je vhodnější poslat email na dopravu a vše se automaticky přepošle, je tedy zajištěno i to, že se na nikoho nezapomene.

Pokud budete jako vedoucí chtít zaslat email všem pracovníkům, zašlete prostě email na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Seznam emailových adres u adresy pro všechny ve firmě pak může buď obsahovat všechny emailové adresy pracovníků, nebo pouze adresy jednotlivých úseků.

Jak vytvořím mailing list?

Nejjednodušším způsobem jak přes admin panel zajistit přeposílání emailů na správné adresy je kliknutím na kartě E-mail a v menu v levém menu kliknout na Přesměrování emailů.

Následně klikněte na Přidat nové přesměrování.

Ve vrchním poli pak vyplňte email, na který když přijde nový pošta, bude automaticky přesměrován (nezakládejte novou emailovou schránku) na další adresy.

Níže si prohlédněte správně nastavený mailing list:

mailinglist