Pokud k nám převádíte stránky od jiného poskytovatele, máte možnost na stránky nahlédnout ještě před změnou DNS a přesvědčit se, že je vše funkční dle očekávání.

 

Nasměrování pomocí souboru hosts

Záznamy DNS lze jednoduše "obejít" nastavením souboru hosts, jehož záznamy mají přednost před záznamy DNS. Stačí na konec souboru vložit řádek v následujícím tvaru:

 1.2.3.4 www.vasedomena.tld

kde 1.2.3.4 je IP našeho webserveru (188.165.206.51).

Chcete-li nasměrovat více subdomén, uveďte samostatný řádek pro každou z nich.

Po testování nezapomeňte záznam(y) z hosts odstranit.

MacOSX

V aplikaci Terminal zadejte sudo pico /private/etc/hosts (namísto pico můžete použít jakýkoliv jiný editor, např.vim). Následně budete požádáni o zadání hesla některého z administrátorů počítače. Po otevření editoru na konec připište výše uvedený řádek.

Pro uložení v pico stiskněte F2, potvrďte "y", a stiskněte ctrl+x pro ukončení editoru.

Linux/Unix

V příkazovém řádku pod uživatelem root (nebo použijte sudo) zadejte pico /etc/hosts (namísto pico můžete použít jakýkoliv jiný editor, např. vim). Po otevření editoru na konec připište výše uvedený řádek. Pro uložení v pico stiskněte F2, potvrďte "y", a stiskněte ctrl+x pro ukončení editoru.

Pokud nemáte sudo nakonfigurované, můžete použít příkaz su -c "pico /etc/hosts".

MS Windows

V textovém editoru (notepad.exe) otevřete soubor C:\windows\system32\drivers\etc\hosts. Umístění souboru se může lišit vzhledem k umístění adresáře "windows" nebo verzi Windows. V editoru připište na konec výše uvedený řádek a uložte.