Pokud si budete jako správce eshopu přát přidat nový způsob přepravy případně upravit již existující, máte na výběr z několik předpřipravených možností.

Modul Multishipping

Pro určité typy dopravy slouží od nás předpřiravený modul dopravy nacházející se na Rozšíření -> Doprava -> Multi Shipping.Následně kliknout v pravém sloupci na Editovat.

Možnosti, které lze přidat jsou níže:

doprava 1

Je velmi důležité nastavit správný typ pro výpočet poštovného.  Možnosti pro výpočet jsou dvě a to dle Celkové váhy a dle Celkové ceny. V České republice se nejčastěji používá poštovné založené na ceně.

V samotném nastavení modulu může uživatel nastavit jednotlivé ceny a k nim přiřazené ceny poštovného a to buď při platbě převodem nebo pak při dobírce. Ceny za dobírku bývají o něco vyšší, než za převod. Mj. zde může uživatel nastavit, po jaké ceně bude poštovné zdarma. V našem příkladě je zdarma po dosažení ceny objednávky vyšší než 5 tisíc korun.

doprava 2

Seznam typů dopravy pak může vypadat takto

doprava 3

Při samotném nákupu pak vypadají zobrazené možnosti například tímto způsobem

doprava 4

Klasické moduly dopravy

V případě, že máte zájem použít například Osobní převzetí na prodejně, či použití Fixního poštovného, je třeba upravit informace a jednotlivé možností povolit (měly by být již nainstalovány). U fixního poštovného je pak třeba pouze upravit fixní cenu a daň.

V případě, že máte zájem o přidání jiného dopravce nebo způsobu doručení než je v nabízených volbách Multishippingu a výše zmíněných, je nutné kontaktovat dodavatele webu.