Tento návod se Vám pokusí nastavit jakousi nejideálnější osnovu, v jaké Vám doporučujeme postupovat při čtení návodů na této stránce a tím pádem i tvořením samotného obsahu na Vašich webových stránkách.

Nejprve je třeba zkontrolovat nastavení redakčního systému, jména stránek atd. K tomu je určen článek Základní nastavení redakčního systému.

Po kontrole je třeba pečlivě prostudovat článek Jak začít a pochopit prvotní pojmy využívané v redakčním systému popsané v článku Jak pracovat s redakčním systémem.

Před samotným vytvářením čehokoliv je třeba pochopit jak se pracuje s elementy webu a to je popsáno v článku Ukládání veškerých článků, kategorií, nabídek.

Jak je již v samotném článku napsáno, je následně vhodné prostudovat sekci Návodů na práci s kategoriemi.

Dále si pak musíte pečlivě prostudovat Návody na práci s články a k nim se přímo váží Návody na práci se samotným editorem, jež je součástí, která je potřeba k tvorbě každého článku. 

Po vytvoření kategorií a článků, budete chtít tyto články nějakým způsobem zveřejnit a umožnit uživatelům, aby se k nim dostali. K tomu slouží Návody na práci s nabídkami a menu.

Dalším důležitým aspektem, pokud vlastníte články, jež umožňují registraci uživatelů je umět postarat se o jejich správu, oprávnění, možnosti práce se soubory atd. K tomu slouží Návody pro práci s uživateli, přihlašováním a registrací.

Pokud jste zvládli všechno z předchozích kroků, je vhodné si dále prostudovat něco o doplňcích pro redakční systém a to v Návodech pro práci s médii, komponentami, moduly, pluginy, jazyky a šablonou.

V návodech se budete setkávat s jednotlivými výrazy a ty jsou podrobně popsány ve Slovníku pojmů. V případě, že se bude jednat o výraz, jež je vysvětlen ve slovníku, bude na něj v článku přidán odkaz.

Nakonec je dobré umět udržovat svůj redakční systém aktualizovaný a zabezpečený, k čemuž je napsán návod na Aktualizaci redakčního systému.