Může se stát, že si návody přečtete ve špatném pořadí a zaseknete se v některém z kroků. V tomto článku Vám navrhneme nejideálnější způsob, jak pracovat s redakčním systémem, aby byla Vaše práce co nejjednodušší.

Na začátku je potřeba si vše pořádně promyslet a v uspořádání celého webu mít dopředu jasno.

Jednotlivé kroky

Prvním krokem je vytvoření správného stromu s kategoriemi. Tzn. podřazené, nadřazené. Je potřeba mít rozmyšleno, která kategorie kam patří a kde bude. Měnit pořadí a umístění kategorií na již fungujícím webu je vždy problém. Bylo by potřeba změnit odkazy. Případně, že by se na kategorie vázal nějaký text, tak i ten a vzniklo by spoustu dalších nepříjemností. O kategoriích se dozvíte více v Návody na práci s kategoriemi.

V dalším kroku je potřeba vytvořit a zveřejnit články spadající do vybraných kategorií. Je potřeba si dát také pozor na to, zda jsou články nastaveny jako hlavní či nikoliv. Veškerá nastavení ohledně článků jsou dopodrobna probrány v Návodech pro práci s články.

Úplně nakonec doporučujeme vytvářet menu. Pokud si přejete Menu o stejném obsahu jako je strom kategorií, je třeba vytvořit stejný počet položek menu a pro každou kategorii vytvořit zvlášť položku menu. Práci s menu a nabídkami Vám usnadní Návody na práci s menu a nabídkami.

Důležité poznatky při správě webu a tvorbě článků

Snažte se neměnit názvy článků, které jsou již nějakou dobu na stránkách zveřejněny. Je to kvůli práci vyhledávačů, které již mají článek zaindexován s původním názvem. 

V případě, že jste změnili například obrázek v článku a vše by mělo být v pořádku, může se stát, že na stránkách uvidíte stále starý obrázek. Může za to cache. Co cache znamená máme popsáno blíže ve slovníčku pojmů. Vám postačí akorát 2x zmáčknout klávesu F5 a vše by mělo být ok.